The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Space Marines for sale
από BrutalSailor Σήμερα στις 14:03

» WTS PRIMARIS FROM DARK IMPERIUM BOX
από Ananiadis Πεμ 17 Αυγ 2017, 10:26

» WTS AOS STARTER ΒΟΧ CHAOS ARMY
από Ananiadis Πεμ 17 Αυγ 2017, 10:25

» WTS HE army warhammer fantasy 8th
από Candabraxis Δευ 14 Αυγ 2017, 15:04

» Deadzone for sale
από Humanas Δευ 14 Αυγ 2017, 14:43

Blog Feeds
Αυγουστός 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JimBouz
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1644
Currently Playing : WARHAMMER FB & 40K
Registration date : 23/03/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 15:19

ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΕΔΩ !
-------------------------------------------------------------
Ανασκοπηση Day I

Ελλαδα - Σκωτια
----------------------------------
1η μαχη vs Δαιμονες 4 (ακα 12-16)

Ο Σκωτσεζος Pash γαμω τα παιδια και καλος παικτης (πρωτος δαιμονας στο τουρνουα με 93!)
μου χαρισε και κατι πολυ χρησιμα μαρκερς για αναμνηστικο!

Το τραπεζι εχει ενα μονο δασος λεω στον Εντυ και μου λεει δεν πειραζει θα ριξεις 3,
ριχνω λοιπον το βελανιδι και επεσε εμπρησμος ..φερνω 1 ..οποτε μονο 3 δαση στο τραπεζι.

Ξεκινα και στηνεται ολα μπροστα σε μια γραμμη κρατωντας το κανονι και τους χορορς πισω
και τα μονα μπιστ καμπερωσαν και με περιμενανε στο δασος.
Ανοιγωντας ετσι το στρατο προσπαθησε να με κλεισει.
Παιρνω πρωτο γυρο με το +1 και αρχιζω τη μαγεια του τρωω κατι φιουρις.
αυτος φουλ μπροστα για να με πιασει τα Ελφακια μου ομως αρχισαν τους ελιγμους αποφυγης!
Του χτυπουσα συνεχεια με μπανισμεντ το κανονι αλλα για καποιο λογο δεν μπορουσα να το φαω..
(δεν ειχε καν σκρολ..)
οταν με πλησιασε αρκετα κανω μια τηλεμεταφορα και βγαζω και τις ενεδρες στις γραμμες του.
4 γυρο του τρωω το κανονι με μπανισμεντ και αφου του αδειασα ολο το σουτιγκ του εφαγα και
δυο μοναδες χορορς μαζι με 3 χαρακτηρες.
Στη μαχη μεχρι και τον τελευταιο γυρο του μου ειχε παρει 0 ποντους , τελικα μου πηρε μιση
μοναδα γλεηντ ραιντερς καπου 150,με ρειν οφ χαος 6αρι και ντιρεκτ χιτ ταμπλετα πανω τους.

Η μαχη εληξε 12-8 υπερ μου.(μπορουσα 2-3 παραπανω αλλα η μαγεια δεν μου εδωσε καλους ανεμους)

καπαραμε 100-60

Ελλαδα - Δανια
-----------------------------------
2η μαχη vs Δαιμονες 4 (ακα 12-16)

Ο Δανος Κεντ ειναι ενας απο τους ζωντανους θρυλους του χαμερ (ξερω ξερω λασκουλα κι εσυ)
Με παγκοσμια πρωταθληματα στη ζωνη του και λουκ Βικιγκ Βλοσυρο με μακρυ μαλλι και ακομα
μακρυτερο μουσι πλεγμενο κοτσιδα!
Υπαρχουν και αλλα μακρια πραγματα ομως, οπως θα συνειδητοποιουσε συντομα!

Με πηρε με τους Δαιμονες να ασελγησει πανω στα δασοξωτικα μου.
το τραπεζι ειχε δυο δαση μαμα, το νορμαλ δηλαδη, ριχνω βελανιδι και φερνω 2 οποτε
5 δαση στο τραπεζι.

Σεναριο Αιμα & Δοξα
στησιμο στις 15'

Στο στησιμο καλυπτει πολυ σωστα ολα τα δαση της πλευρας του με τις μοναδες του.
Παιρνω πρωτο γυρο με το +1 μου λογικα.

Οι ανεμοι της μαγειας αρχιζουν να δινουν τωρα.. του λεω ντυσου γιατι ερχονται τα μελτεμια!
Με μπαραζ ματζικ μισαιλ και μπανισμεντ η μια 4αδα μυγες γινεται 2αδα.

Τα φερνει ολα μπροστα και προσπαθει με το φαιναλ τρανσμουτεισον να μου φαει απο το μπανκερ
οτι μπορει.Σκρολαρω.

Στον επομενο γυρο βγαινουν τα αμπουσ και του κανω ενα συγκεντρωτικο ματζικ/σουτιγκ στις 2
μυγες οι οποιες πεφτουν νεκρες.
Βαζω στοχο τη μοναδα που βρισκοταν ο μεταλ μαγος και τους εξαυλωνω στον επομενο γυρο.
Ο Κεντ λεει .. νομιζα πως σε ειχα αλλα τωρα συνειδητοποιω πως δεν εχω ελπιδα..

-Kent :Τhis is not my game..
-Jimbo (making 3 point buzzer beater):I love this game!

Σε μια απελπιδα προσπαθεια να μου παρει εστω εναν ποντο φερνει την αλλη μοναδα μυγες και
εγκλωβιζει τη μια μοναδα γλειντ ραιντερς μαζι με τα μπιστ .

Του περναω γουιδεριγκ και του ριχνω το ταφνες και ριχνω φουλ σουτιγκ και χαιλ οφ ντουμ
και μενει μια μυγα καταπληγωμενη!
Κανει τσαρτζ η μυγα αλλα σκαει στο τζαμι..σταντ & σουτ
(Ελροντ σαουτιγκ: Εσκεροχαιιι!) = ντεντ!

Να μην τα πολυλογω του θερισα και ολα τα κορ οποτε του πηρα και το σεναριο ..λολ

αποτελεσμα 19-1 υπερ μου αλλα το πιο σημαντικο .. μου πηρε 0 ποντους !! ουτε εναν!

αυτη η μαχη λοιπον θα μεινει στην ιστορια ως η μαχη κενο συνολο!

Τον κερασα μπυριτσα μετα και τα ειπαμε, μιας και η τσοντα τελειωσε γρηγορα και περιμενα
τους αλλους.

Δυστυχως η ομαδα μας ηπιε ομως.. 60-100 Sad

Στο μεταξυ ο Βιλχελμ που με θυμοταν ηρθε χαρωπος και με ρωτησε ποσο ηρθε?
του λεω 19-1 και μου λεει..επιτελους, εκδικηση!
του λεω δεν καταλαβες..υπερ μου!
και μετα βγαλαμε αναμνηστικες φωτο ..λολ!

ETC 2015 PRAGUE

Ανασκοπηση Day II

Ελλαδα - Ισπανια
------------------------------------
1η μαχη vs Tomb Kings 3 (ακα 9-11)

Με τους φουριος ροχας δεν ειχαμε ξαναπαιξει αλλα τους εχω αχτι γιατι οπου μας πετυχαινουν
σε ομαδικα (ειδικα στο μπασκετ) μας κερνανε πονο.

Ριχνω βελανιδι και φερνω 1 ειχε και 2 δαση το τραπεζι οποτε 4 δαση στο τερεν.
Οι Τομπ κιγκς γενικοτερα ειναι ασχημο ματσ απ για τα γουντ ελφ, ειχε πολυ σουτιγκ στο 5+
χωρις μοντιφαι 2 μεγαλες μοναδες μοργκαστ συμβουλιο φωτος,τον Κατεπ και κασκετο μπρρρ..

Το σεναριο ηταν το χειροτερο για μενα το κιγκ οφ δε χιλ.

Ο Αλεχαντρο (που εμοιαζε με ποκεμον) στηνεται γωνια και λεω απο μεσα μου ωραια αρχισαμε.
Ξεκιναμε τη μαχη λοιπον και αρχιζω ματζικ μισαιλ σε κατι φαστ καβαλρυ παιρνω 1 και στο αλλο
μενει ενας καβαλαρης, του ριχνω σουτιγκ αλλα μποτσαρω και μενει ζωντανος.

Στο γυρο του μου κανει ματζικ μισαιλ στη μια μοναδα σιστερς και παρολο το 2+ απο μαγεια
που ειχα σκοτωνει, 3-4.!
Ημουν παντα εκτος εμβελειας των τοξοτων του και οταν καταλαβε οτι σε σταντ οφ σουτιγκ
θα κερδιζα εκανε το σπελ να κουνηθουν ολοι και πεταει τα μοργκαστ στα μουτρα μου
να με πιεσει!
τηλεμεταφερω τη μια μοναδα και στην αλλη που με εφτανε με τσαρτζ στο 10 κανω μιασμα οποτε
του κανω το τσαρτζ ρεηντζ στο 12.

Του χτυπουσα τα μοργκαστ και του περνουσα γουντακια αλλα αυτος ηταν συνεχεια στην εμβελεια
του Κατεπ που τα χηλαρε αβερτα.
Μου κανει παλι μαγεια και με κασκετο μου τρωει ολη τη μια μοναδα σιστερς πλην μιας
γενναιας ! σημειωτεον ειχα 2+ γουορντ και ληντερσιπ 9 με ρηρολ!!Δεν γινονται αυτα!
Αυτοι ηταν και οι μονοι ποντοι που πηρε στο παιχνιδι (127) εγω κερδιζα 11-9 αλλα τελευταιο
γυρο του χηλαρει τον ενα ιππεα που ειχε μεινει κωλοφαρδα και ετσι πηγαμε 10-10.
Πονταρε οτι θα μου παρει σεναριο για να κερδισει 13-7 αλλα του ειχα χαμηλωσει το μουβμεντ
ετσι ωστε να μην φτανει στο κεντρο παρολες τις μανουβρες.
Επαιζε τοσο σφιχτα και αμυντικα που δεν θα μπορουσα να παρω παραπανω ποντους απο αυτο το
ματσ απ ισως 1-2 αν ημουν τυχερος και οχι αυτος.

O Ντεμπεκ με ρωταει ποσο ηρθες με ΤΚ king of the hill? του λεω 10-10 μου λεει Wow!
I have read your list and seemed quite strange in Poland, but is very effective in
the hands of great player!

πηραμε και ενα κοπλιμαν απο ενα πολυ καλο παικτη ομολόγουμενως!

η ομαδα μας δυστυχως ηπιε 60-100 ..

Ελλαδα - Τουρκια
------------------------------------
2η μαχη vs WE mirror 3 (aka 9-11)

Οι Τουρκοι ηταν καταπληκτικα παιδια, πολυ φιλικοι και μας βλεπουν σαν Θεους του χαμερ.
Ο Καν, ο καπτεν τους, μου ελεγε συνεχεια οτι ειναι ερωτευμενος με τη λιστα μου κτλ κτλ.
Μου εδωσε μιρορ για να ανακοψει οσους ποντους μπορει, δεν ηταν ασχημη η στρατηγικη του.

Ξεκιναμε δυστυχως παρολο που εχω το +1 μου πηρε πρωτο γυρο.

Eιχα τοποθετηθει εκτος εμβελειας του ομως οποτε ειχα ελαχιστες απωλειες.
Στη μαχη ηταν αρκετα τυχερος του εδωσα 5 πανικους που θα εβγαινε με ολους εκτος τραπεζιου
και εχασε μονο ενα στο 8 χωρις ρηρολ.
Εγω αντιθετως του εδωσα δικαιωμα μονο για 1 πανικο και αυτο στο 8 με ρηρολ το οποιο και
εχασα.
Τελικα μου πηρε τα κορ και γλυτωσε τυχερα το σεναριο για ενα μονο γουντ!
Ετσι λοιπον νικησα 11-9 ενω αν δεν εχανα αυτη τη μοναδα απο τον πανικο θα ηταν ευκολα
13-14 υπερ μου.

Ο Μπαραν και ο Καν με ρωτησαν μετα τι κανανε λαθος και πως να διρθωσουν τη στρατηγικη τους στο μελλον.

Kαπαραμε την Τουρκια ευκολα 100-60!

ETC 2015 PRAGUE

Ανασκοπηση Day IIΙ

Ελλαδα - Μαλτα
----------------------------------
1η μαχη vs HE 4 ( ακα 12-16)

Αιμα και δοξα σεναριο
στησιμο στις 15' δεν με συνεφερε.

(Στο διπλα τραπεζι ο Λασκ επαιζε με Ντι Τζορτζιο Βαμπιρια και του λεω για να του σπασω
τον τσαμπουκα:
-why didnt you choose me?
-I have played against your list and i would win 16 but i prefer 20!
-you played against Brausi not against me, wanna try?
-No thank you)

Ο Μαλτεζος Ταιρον ειχε αστεροδρακο και παγωμενο φοινικα να με πιεσει κατα τα αλλα ειχε
λεβελ 4 λαιφ σε λιονταρια με μπανερ του δρακου που ειναι μια απειλη και αυτος, λογω ντουελερς κυριως.

Ο τυπος ηταν ακεφαλος αφησε δρακο και φοινικα στο ελεος του πιτ οφ σεηντς και του μπανισμεντ μου απο
πρωτο γυρο!
Μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι!
ολα μπροστα χαρωπα!
του κασταρα 2 μπανισμεντ στο φοινικα και 1 πιτ στο δρακο και δεν εφαγα τιποτα απο τα δυο
ουτε καν το σκρολ του δεν χαλασε μου τα εκοβε με ζαρια! λολ!
αναποφευκτα μου στριμωχνει τη μια μοναδα γλεηντ ραιντερς με τον αστεροδρακο στο 10 τσαρτζ και
το φερνει! αντι να τους σπασει για κακη μου τυχη μενουν τα γλεντια ετσι θα με εσπαγε στο γυρο μου
και θα μου εκανε κι αλλο τσαρτζ στην μοναδα σιστερς...
μου κανει και ενα ντουελερς στην αλλη μοναδα σιστερς και σκοτωνει 8/9 και μια μικρη μαγισσα !!

κασταρω λοιπον μαιντ ρειζορ στις σιστερς με ληντερσιπ 9 και αναμενω !
(θα μπορουσα να τσαρζαρω στο φλανκ του Δρακου αλλα ο καπτεν Εντυ μου ειπε να μην το ρισκαρω)

μου σκαει λοιπον με φοινικα που εζησε και απο σταντ & σουτ με ποιζον και απο 3ο μπανισμεντ με
2 γουντακια και τον αστεροδρακο φυσικα.
Αντι να σκοτωσουν οι 9 σιστερς με μαιντρεηζορ το φοινικα ευκολα, περναω μονο 1 γουντακι το οποιο
σωνει με 5αρι γουορντ γιατι μπορελι και ο δρακος καταπινει τις σιστερς μετα παρολο το 4+ γουορντ μου..οκ!
μετα απο αυτο οι υπολοιπες μοναδες μου πηραν λιγα ποντακια για να μειωσω τη διαφορα και τελικα
εληξε 7-13 υπερ του . αυτη ηταν και η μονη μου ηττα σε αυτο το ETC.
Αν δεν ηταν υπερκωλος κι εγω υπερατυχος, επρεπε σε αυτη τη μαχη να παρω τουλαχιστον 6-7 ποντους ακομη.

η Μαλτα μας καπαρε 60-100..

Ελλαδα - Ελβετια
---------------------------------------
2η μαχη vs Lizardmen 3- ( aka 8-6)

Αιμα & Δοξα σεναριο στησιμο 15'

Η λιστα το Φιλιπ του Ελβετου ηταν πολυ δυσκολη για τα ξωτικα μου γιατι ειχε εκτος απο τα γνωστα
σκινκ και το Βατραχο με Χαι ματζικ και Τετο Εκο που εδινε βαγκαρντ σε 3 μοναδες αλλα το κυριοτερο
ειχε 3 μοναδες χαμελεοντες και 9 ρεηζορντον!
Μιλαμε για πολυ σουτιγκ!
Το real feel ηταν 2αρι δαγκωτο!

Ξεκιναμε τη μαχη και κανει βαγκαρντ τη μοναδα με τον Τετο Εκο και τα δυο ρεηζορντον τα φερνει κεντρο
τραπεζιου λοιπον..και αρχιζει η αφορητη πιεση για μενα γιατι αυτα τα ρεηζορντον εχουν εμβελεια
στην ουσια 24 ιντσων και δεν μπορω να τα τσαρτζαρω κιολας!

Στο παιχνιδι χρησιμοποιησα ολη τη μαεστρια των γουντ ελφ με τα δαση και την κινηση μου!
Του πηρα με μαγεια και σουτιγκ ολους τους χαμελεοντες και τα περιφερειακα σκινκ και αυτος μου
πηρε κυριως με σουτιγκ μισες σιστερς και μισα γλεντια.
Καταφερα λοιπον και το εφερα 10-10 ενω ηταν να χασω απο αυτη τη λιστα!

Ο Φιλιπ δεν εκανε λαθη στο παιχνιδι του παρα μονο ενα, το οποιο εκμεταλλευτηκα δεοντως, πολυ
καλος και επικινδυνος παιχτης (ηταν Ιταλος αλλωστε, απλα δουλευε και εμενε Ελβετια!)

Στο τελος της μαχης ερχεται ο Καπτεν τους και τον ρωταει στα Ιταλικα , ποσο ηρθατε?
και του λεει 10-10... και απανταει με τσιριχτη φωνη Δεκαααααααα????Λολ!

και καπως ετσι τελειωνουν τα ρηπορτ μου απο τις περιπετειες των Δασοξωτικων μου στο φετινο ETC !

Παμε γερα για το επομενο που θα ειναι στο σπιτι μας!

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Μετα απο 4 ETC που εχω συμετασχει με δυο διαφορετικους στρατους μεχρι τωρα και διαφορετικους
συμπαικτες πλην της καλτ φιγουρας του Λασκουλα,
εχω να πω οτι η διοργανωση φετος ηταν η χειροτερη μεχρι τωρα.
Ζεστη, χωρις κλιματισμο, φαγητο μουφα και πολυ ακριβη συμμετοχη.
Η Πραγα παρολα αυτα σαν πολη ειναι φανταστικη!

Ξεκινω κι εγω με ενα μεγαλο ευχαριστω στους συμπαικτες μου,
στον καπτεν Εντυ,
στον Χεντ Κοουτς και εκπροσωπο της διοργανωσης 2016 Ντουριν που ετρεχε πανω κατω και ηταν παντα εκει
για εμας ακουραστος και σοβαρος εκπροσωπος , Μπραβο σου Θοδωρη!
και στον πρωτο Ελληνα Διαιτητη Βασιλη Βαλκανα , μπραβο Βασιλη μεινε κοντα μας και εις ανωτερα!!

Η μεγαλυτερη επιτυχια φετος ηταν η παρουσια της Ελληνικης ομαδας Φαντασυ εν οψη και του 2016.

Πρωτη φορα που η Ελληνικη ομαδα ειχε 3 νεους παικτες και 3 κοινοτικους.
Απο την περσινη χαλκινη ομαδα ελειψε η ποιοτητα των Ντοντο, Ξερεα, Δαρλοκ, Ζιλντα.
Γενικοτερα και απο τους υπολοιπους Ελληνες παικτες λειψανε απιστευτα πολλοι!
Δεν το περιμενα ετσι, η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα απο τις απουσιες φουλ Ελληνικης
συνθεσης ακομα και πρωταρηδες θα τους προτιμουσα για να εχουμε παρακαταθηκη για το μελλον.
Οτι Δωσει.

Παμε λοιπον στους παικτες..

Ανεκδοτο : Ηταν ενας Ιταλος, ενας Γερμανος, ενας Πολωνος και..5 Ελληνες..Wink

(Οι Ελληνες)

-Εντυ (καπτεν) Εμπαιρ 56 ποντοι
Σαν καπτεν με ολες τις αντιξοοτητες που αντιμετωπισε και τελικα την αδιαφορια απο παικτες που δεν
ηρθαν και καποια προσωπικα ζητηματα, τα πηγε πολυ καλα.
Προσπαθησε και πετυχε πολυ καλα ματς απ σε συναρτηση με τις προβλεψεις που ειχαν δωθει.
Καποιες προβλεψεις θα επρεπε να διορθωθουν οπως και να γινει καλυτερη προετοιμασια.
Εδειξε αυταπαρνηση και ανεβηκε αρκετα στην εκτιμηση μου.
Σε 4 ETC που εχω παει ηταν η πρωτη φορα που δεν εμπαινα πρωτος να παρω ολα τα χειροτερα ματς απ,
απεναντιας πηρα 3 ματς καλα.(Φυσικα τα 2 με τους Δαιμονες ηταν παγιδα αλλα και αυτο πιστωνεται
στον Εντυ σαν καπτεν για την καλη επικοινωνια που ειχε μαζι μου κατα τη διαρκεια της χρονιας!)
Σαν παικτης θα μπορουσε να παρει σιγουρα παραπανω απο το route 56 της Εμπαιρ, η ποιοτητα του ειναι
για αρκετα παραπανω ! Θα περιμενα καμια 10αρια ποντους με τη συκεκριμενη Εμπαιρ παραπανω.
Ηταν ομως ατυχος και δεν πηρε και τα καλυτερα ματς απ.
Θα τον προτιμουσα χιλιες φορες με Χαι Ελφ με τους 3 φοινικες!

-Χουαν Δαιμονες 53 ποντοι
Στιβαρος παικτης με στιβαρη λιστα αν και καπως παροχυμενη.
Η ποιοτητα του Χουαν ειναι για αρκετα παραπανω με το συγκεκριμενο στρατο αλλα ηταν πολυ ατυχος σε
καποιες μαχες.Η ελλειψη σωστης προετοιμασιας φανηκε νομιζω απο το σχεδιασμο λιστας μεχρι το τραπεζι.
Σε συνδυασμο με την μεγαλη ατυχια του εφερε το αποτελεμα που ειδαμε.
Δοξα τον Αλλαχ επαιξε με την Τουρκαλα με Νανους και με το 20αρικο που κερασε δεν τον πηρε το γουορπ
να τον ψαχνουμε Razz
Στη λιστα Δαιμονων για το συγκεκριμενο ETC θα τον προτιμουσα χωρις γκρεητερ Ντημον και με 1-2 σκιλ κανονς
αναλογα τα σλοτς.

-Δημητριος (Κουγκ Φιουρυ) Ορκς & Γκομπλινς 40 ποντοι
Νεος και απειρος παικτης για δεδομενα ETC.
Οντως δεν μπορουσα να περιμενω πολλα παραπανω απο το Μητσαρα ο οποιος το παλεψε σκληρα και εμπαινε
και πρωτο ματς απ ως Ιφιγενεια εν Πραγα!
Σαν προετοιμασια εδειξε πολυ ζηλο με τη μονη διαφορα οτι το μεγαλυτερο μερος της προετοιμασιας
του ηταν με νταρκ ελφς και οχι με ορκς.
Η τελικη λιστα του με Ορκς ηταν αρκετα παθητικη και οι μονες απειλες για τον αντιπαλο ηταν τα ντουμ νταιβερς.
Χωρις λοιπον λιωσιμο του στρατου και λιστα με σχεδον μηδενικη πρωτοβουλια και απειλες, πλην του ραντομ και
πανακριβου Σκαρσνικ και των ραντομ Ντουμ νταιβερς δεν περιμενα ποντο παραπανω.
Αν επρεπε να παιξει Ορκς θα τον εβαζα με λιστα με δυο μοναδες Τρολλς.
Παρολα αυτα ο Μητσαρας ειναι μια πολυ καλη παρακαταθηκη για το μελλον !

-Μαξιμος 'Δημητριος' Ριντελοπουλος (ακα Μαξ Ριντελ ο Γερμανος Τομ Κρουζ) Λιζαρντμεν 41 ποντοι
Γαμω τα παιδια, γελαστος και κουλ και ακουγε τον Εντυ αλλα σαν παικτης δεν εκανε.
Μας αδειασε τελευταια στιγμη ο Δανος (λογικο αφου θα επαιζε με τη χωρα του) και αναγκαστικα
πηραμε εναν απειρο παικτη για ETC με εναν καλο στρατο και στιβαρη λιστα.
Παρολο που μας τον πασαρανε οι Γερμανοι σαν τον 9ο παικτη τους..
Μου ερχονται στο μυαλο κατι υποβρυχια που γερνουν!
Τι θα μπορουσε να παει στραβα? Ολα!
εκοψε τους Λιζαρντμεν απο το Λασκουλα και τα αποτελεσματα του ηταν ασχημα.
περιμενα μινιμουμ 65 ποντους, η λιστα επαιζε στον αυτοματο πραγματικα!
Καλη παρακαταθηκη για το μελλον της Γερμανιας παντως και στο τελος μας ευχαριστησε και μας
χειροκροτησε!

-Φαμπιο Σκεηβεν 64 ποντοι
Ο Σεντερ φορ απο σκουαντρα αντζουρα (ακα ο Ιταλος)

Λιστα με φοβερες απειλες και προοπτικες, σοβαρο και μετρημενο παιδι, καλος παικτης.
Το μονο του μειονεκτημα η ελλειψη εμπειριας ETC που τον οδηγησε σε υπερεκτιμηση των προβλεψεων του.
Σε αυτο ομως φταιει η παραγκα της Ιταλιας που ενω ειναι πολυ καλος παικτης με καλες ιδεες σε
σχεδιασμο λιστας και προσανατολισμο, η 'παρεα' της Ιταλικης ομαδας δεν τον παει απο οτι μας ειπε
και προτιμουν να παιρνουν μετριοτερους παικτες γιατι ειναι φιλοι.Σε αυτο οφειλονται νομιζω οι αποτυχιες
της Ιταλικης ομαδας τα 2 τελευταια χρονια γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ δυνατοι παικτες.
Ο Φαμπιο μου αφησε πολυ θετικη εντυπωση ηταν συγκινημενος που τον πηραμε , μας ευχαριστησε λεγοντας
οτι ηταν τιμη του να παιξει μαζι μας και ενα μεγαλο συγγνωμη για τους ποντους που δεν πηρε!
Σε γενικες γραμμες θετικο αποτελεσμα αν και θα ηθελα σιγουρα καμια 20αρια ποντακια επιπλεον.
Η λιστα του μου αρεσε αρκετα σε γενικες γραμμες.

-Ντεμπεκ Μπρετοννια 81 ποντοι (ακα ο Πολωνος)

Τα λογια ειναι περιττα για τον φιλο μας απο την Πολωνια και χαρντκορ Μπρετοννια παικτη ολα τα χρονια.
Σοβαρος παικτης , η καλυτερη μεταγραφη που θα μπορουσαμε να εχουμε.
Λιστα εξαιρετικη, χειρισμος αψογος , ενας Τζεντλεμαν.Η εμπειρια και η κλαση του Ντεμπεκ φανηκε στα
αποτελεσματα του.
Απο πεαριγκ οτι ηθελες του εδινες, ενα τρομερο εργαλειο στα χερια οποιουδηποτε καπτεν.
Οι Πολωνοι πρεπει να μετανιωσανε πικρα που δεν τον πηραν στην ομαδα τους φετος και οι Γερμανοι δεν τα
χαριζουν αυτα.Αν πρεπει να πω κατι για τον υπερ Ντεμπεκ,
Θα περιμενα πιο καλο αποτελεσμα στον αγωνα με τη Δανια και την Ισπανια, γιατι εκει ειναι τα δυσκολα.
Αλλα 10 ποντακια λοιπον.

-Λασκουλας Τομπ Κιγκς (72 ποντοι)

Ο Μητσος ειναι συμπαικτης μου σε ολες τις ομαδες μεσα κι εξω τα τελευταια 5-6 χρονια, συγκατοικος στα ταξιδια
και καταπληκτικο παιδι εκτος απο εξαιρετικος παικτης.
Θα τον ηθελα διπλα μου σε καθε μαχη και με το χιουμορ και τον ποιοτικο χαρακτηρα του ειναι πραγματικη
απολαυση οι συνομιλιες και μετα τις μαχες Smile Σε ευχαριστω Δημητρη για ολα!
Ο Λασκουλας ειχε λιγες μαχες προετοιμασιας με το στρατο του αλλα δεν ευθυνεται εξολοκληρου λογω τραμπας
τελευταιας στιγμης (Γερμανος Λιζαρντ).
Απο ποντακια λογω λιστας και ματς απ κανενα παραπονο ισως 8-10 παραπανω με πολυυ ευνοικες συνθηκες ομως.
Η λιστα Τομπ Κιγκς του Λασκ ηθελε παραπανω Μοργκαστ σιγουρα 2-3 μεγαλες μοναδες μιλαμε για τρελη απειλη.
Τον Μητσο θα τον εβαζα σε αλλο ρολο στην ομαδα, πιο επιθετικο.

-Εγω Γουντ Ελφς (69 ποντοι)

Εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο τη λιστα μου, μονο 1 διορθωση θα εκανα, αντι για σταμπιλιτυ θα εβαζα
τσανελιγκ.Πολυ σεηφ λιστα, Παρολα αυτα δεν συγχωρει κανενα λαθος και πραγματικα με στερεψε πνευματικα.
Κουραστηκα παρα πολυ σε αυτο το ETC και η προσπαθεια ηταν μεγαλη, ισως μεγαλωνω Razz
Η λιστα μου σχεδιασμενη να τσακιζει Δαιμονες και Βαμπιρια και να κλεβει ισοπαλιες απο τους αλλους, θεωρω
εδωσε χρησιμες επιλογες στα χερια του καπτεν μας για τα πεαριγκ.
Απο ποντους αν επαιρνα μονο Δαιμονες / Βαμπιρια θα ξεπερνουσα τους 95 σιγουρα.
Με τα συγκεκριμενα ματς απ που πηρα, για τα οποια δεν εχω κανενα παραπονο, πιστευω οτι με ευνοικες
συνθηκες θα μπορουσα 10-12 ποντακια ακομα, οχι παραπανω.
Απο θεμα προετοιμασιας θα μπορουσα παραπανω αλλα δεν εβρισκα αντιπαλους δυστυχως, θα μπορουσα να μην παω
φετος και να ξεκουραστω που πραγματικα το ειχα αναγκη,
αλλα προτιμησα κι εγω να μην αφησω μονο τον Καπτεν Εντυ και τα υπολοιπα παιδια .
Το θεωρουσα ντροπη να μην κατεβει Ελληνικη ομαδα και εμεινα πανω στο βυθιζομενο πλοιο.

Ελπιζω κι εγω με τη σειρα μου και με την ευκαιρια της διοργανωσης ETC στην Αθηνα το
καλοκαιρι του 2016 αλλα και της νεας εκδοσης
κανονων (Kings of War or 8,5 or 9η) να ξαναβρουμε τους παλιους φιλους να κανουμε και νεους
και να διασκεδαζουμε μαζι οπως παλια!
Να ξανακατεβασουμε επιτελους δυνατη αμιγως Ελληνικη ομαδα !
Με Πλανο, σχεδιασμο να παμε για το καλυτερο μεσα στο σπιτι μας!

Επειδη κουναω το χερακι μου λοιπον και δεν περιμενω μονο απο τη Θεα Αθηνα,
εχω ηδη δηλωσει τη θεληση μου να αναλαβω εγω καπτεν της ομαδας Φαντασυ για το ETC 2016.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nireas
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1276
Currently Playing : Chaos space marines, Dark angels, Adeptus Mechanicum
Registration date : 10/03/2013

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 16:15

Πολυ ομορφη η περιγραφη και ζουμερη!! Του χρονου παιζει να κατεβω αθηνα να δω το παγκοσμιο και απο κοντα!! Απορια το age of sigmar το etc δεν θα το υποστηριξει σαν το νεο fantasy?
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 16:36

Γεια σου Νηρεα!
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
Θα χαρουμε να σε δουμε απο κοντα.
age of sigmar δεν αναμενεται θα ειναι ειτε (Kings of war or 8,5 or 9th)
τελος Σεπτεμβριου θα γνωριζουμε
KeyserSoze
Champion
Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 102
Τόπος : Αθήνα
Currently Playing : WarhammerFanatsy/HeroQuest/Epicentre
Registration date : 09/04/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 16:55

Αν και υπαρχει σα σκεψη, το πιθανοτερο ειναι πως οχι. Η κοινοτητα προς το παρον θελει να παιχτει κατι οσο πιο κοντα γινεται στην 8η. είτε αυτο ειναι το KoW, είτε είναι η 9th age, πανω στην οποια δουλευουν, ειτε κατι αλλο.

Οσο για την προσπαθεια των παιδιων, σε καποια σημεια η ομαδα διεκδικησε οσκαρ ατυχιας. Οκ, οι συνθηκες ηταν δυσκολες, η προετοιμασια ελλιπης, η ομαδα επισης ελλιπης, αλλα αμα δε σε παει κ το κωλοζαρο...αστα να πανε...

Ο μονος παικτης που παρακολουθησα λιγο ηταν ο Ντεμπεκ, λογω αδυναμιας μου στους Βρετόννους, +το εξαιρετικό του βάψιμο. Όντως πολύ έμπειρος παίκτης, με υπομονή και απολυτη γνωση της λιστας του. Η κακοτυχια ομως δεν εκανε ουτε σε αυτον εξαιρεση :-Ρ

Κατα τ'αλλα άκουσα παρα πολυ καλα σχόλια για τη λιστα του Τζιμπο, όχι μονο απο του Τουρκους, αλλα κ απο σκοτσεζους, ελβετους κλπ

Σα διοργανωση ηταν οντως για τον πεοντα. Οταν βλεπεις 5-6 τουλαχιστον ατομα να χανουν τις αισθησεις τους απο τη ζεστη, το θεμα δε σηκωνει περαιτερω αναλυση.

Ο Θοδωρης εκανε μια εξαιρετικη παρουσιαση, απαντησε σε καθε θεμα που τεθηκε, και το feedback που ελαβα, ηταν πως μετριασε αρκετα το γενικα βαρυ κλιμα στο ζητημα "ETC 2016".

Συνδεδεμένος
Tzortz
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 11982
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : with ArmyBuilder -.-
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 18:43

Ωραια αναλυση ! Σωστες τοποθετησεις !  

Απο εμενα εχεις το +1 Jimbo . Ξερεις την διαθεση και τις προθεσεις μου. Καιρος ειναι/ηταν να .....κουνησεις το χερακι σου οπως λες ,δεν νομιζεις ? Wink

ΥΓ. μελτεμια ftw!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tzortz στις Παρ 14 Αυγ 2015, 19:15, 1 φορά
Δημητριος
Champion
Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Registration date : 13/03/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 19:01

Απο καπτεν καλα πάμε,κανά παίκτη θα μου πείτε που θα βρούμε?
antimage
Warrior
Warrior

Αριθμός μηνυμάτων : 87
Registration date : 06/05/2014

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 19:12

Εμεις στο Demonic Pigeon εχουμε εδω και ενα μηνα ξεκινησει και παιζουμε Kings Of War. To παιχνιδι ειναι φοβερα στρατηγικο και ισορροπημενο .
Δημητριος
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Παρ 14 Αυγ 2015, 19:35

Μιλάω για fantasy με etc rules,γιατι είναι το μόνο που υπάρχει πλέον.Αν τώρα το etc το γυρίσει σε KoW (όχι πολυ πιθανό) το ξαναβλεπουμε.
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Σαβ 15 Αυγ 2015, 17:27

Antimage , εχω μιλήσει με Ζίγκφριντ και θα ερθω μια Παρασκευή οταν γυρίσω να δοκιμάσουμε το kow !
Reaper
Knight
Knight

Αριθμός μηνυμάτων : 399
Τόπος : Αθηνα
Currently Playing : Destruction and Chaos
Registration date : 18/04/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Κυρ 16 Αυγ 2015, 03:54

jimbo το ρεπορτο σου ηταν κατατοπιστικο κ απολαυστικο θα ελεγα!οπως εγινε αντιλιπτο η κακοζαρια δν ελλειψε αλλα οπως και να εχει αφου εγινε η προσπαθεια απο τα παιδια αξιζουν πολλα μπραβο!ενα ξεχωριστω μπραβο για ντοντο κ βαλκανα π εδωσαν ενα δυνατο παρων!εγω οπως ειχα δηλωσει κ τς 2 φορες στα τουρνουμε κ μεταξυ μας κ με τς γειτονες τουρνους θελω να παρω μερος στ etc π θα παρει μερος στ σπιτι μας!δν ειμαι εμπειρος στ etc αλλα μονο τ παθος κ η ορεξη π εχω ειναι ενα καλο ξεκινημα!απο δεκεμβριο που θα γυρισω θα μιλησουμε κ απο κοντα,θα παιξουμε μαχουλες κ βλεπουμε γτ τωρα που ειμαι κινα δν μπορουμε να κανουμε κ πολλα!παντως η διαθεση υπαρχει απο πλευρας μ!Τα ogres μ θα ερθουν πεινασμενα!!πολλα χαιρετισματα σε ολα τα παιδια απο ξενα!κ θα τα πουμε παλι!
Δημητριος
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Κυρ 16 Αυγ 2015, 14:17

Ωραία...ένας ενδιαφέρεται για μάχες κ ειναι στην Κίνα...

ΥΓ:ο Ντόντος δεν είχε έρθει Smile
Στα παιδιά στο κλαμπ πως φαίνεται το AoS?Θα παίζουν αυτό,θα μείνουν στο fantasy,ξέρεις κατι;
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Κυρ 16 Αυγ 2015, 15:28

Γεια σου φίλε Ρηπερ !!
Καλές θάλασσες και εννοείται σε περιμένω για μαχουλες με το καλό οταν γυρίσεις !!

Εχω μιλήσει και με πολλούς άλλους και ειναι μέσα !!

Για παμε για παμε !! Wink
KeyserSoze
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Κυρ 16 Αυγ 2015, 19:27

Οι περισσότεροι φαντάζομαι είναι σε άραγμα mode ή διακοπές. Από Σεπτέμβρη λογικά θα είμαστε περισσότεροι. Κι εγώ μέσα είμαι πάντως, π/σ/κ συνήθως είμαι 100% available, οπότε στείλτε κανα μνμ.

Συνδεδεμένος
john doc
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 521
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Κυρ 16 Αυγ 2015, 20:27

μπραβο τζιμπουζ και μπραβο σε ολη την ομαδα! δεν μας πτοει μια κακη χρονια ελπιζω, σιγα το πραμα. μακαρι να ειχαμε τη δυνατοτητα και μεις οι πατρινοι να χωθουμε λιγο περισσοτερο στα πραγματα
KostasDiscordian
Champion
Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Registration date : 04/11/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 06:14

Παντως αν συνεχισει το etc με δικες του εκδοσεις ειναι δεδομενο οτι εχει περιορισμενη διαρκεια ζωης με ενα συστημα που δεν υποστηριζεται επισημα ,ποσο θα παιζουν συνεχεια τα ιδια και τα ιδια,για να μην αναφερω οτι εχω ικανη την GW να τους κανει και καμια μηνυση Razz .Για εμενα ειτε συνεχισει με KoW ειτε με 8,5 δεν εχει μεγαλες πιθανοτητες να συνεχισει.
Σε 2-3 χρονια εδω θα ειμαστε (πιστευω) τοτε που ολοι θα παιζουν AOS (γιατι θα ειναι αλλο παιχνιδι σε 2-3 χρονια) η Warmahordes το πιο πιθανο.
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 10:43

Ευχαριστώ john doc , μακάρι να είστε κι έσεις πιο συχνά στα τραπέζια!
Ντίσκο το kow παντως ειναι κανονικό παιχνίδι που υποστηρίζεται απο εταιρία τη Μαντικ οπότε αν αποφασιστεί αυτό δεν νομιζω να εγκαταληφθεί .
Δημητριος
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 11:42

Λογικά η fantasy έκδοση του etc θα πάει για μερικά χρόνια μόνο,γιατί μετα δε θα μπορεί να αναπληρώσει τους παίχτες που χάνει.Μετα βλέπουμε...Ποιο εύκολο θεωρώ πάντως μετα να το γυρίσει το etc σε KoW παρά σε AoS.
Ας δούμε μήπως παίξει κ κάποιο ρόλο (κ απο την πλευρά της gw) το Warhammer:total war που βγαίνει σε μερικούς μήνες...
KeyserSoze
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 17:04

Κώστα η gw έχει πάψει εδώ και καιρό να υποστηρίζει το παιχνίδι. Δεν νομίζω να περίμενε κανείς το AoS για να το καταλάβει. Μόνο και μόνο που σε ένα τουρνουά αποκλειστικά για WH/FoW φύγαμε με rulebooks απο Mantic και models απο PP, τα λέει ολα...
Οπότε η κοινότητα του etc δρα ανεξάρτητα από το τι κάνει η gw.
Όσο για το AoS, προς το παρόν η ανταπόκριση γενικά είναι πολύ μικρότερη του αναμενομένου, δε βλέπω με ποιον τρόπο "όλοι θα παίζουν AoS", και το συγκεκριμένο παιχνίδι βγήκε εκτός συζήτησης από νωρίς. Αντιθέτως, όσον αφορά το KoW/8.5/9th age, οι περισσότεροι παίκτες φαίνεται να το στηρίζουν με προτάσεις, playtesting κλπ, ώστε το etc όχι μόνο να μην πεθάνει, αλλα να είναι καλύτερο όσο περνά ο καιρός. Ακόμα όμως θεωρώ οτι ειναι πολυ νωρις για συμπεράσματα.
Συνδεδεμένος
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 17:43

Το etc ειναι το μεγαλύτερο τουρνουα war gaming του κόσμου . Ειμαι σίγουρος οτι κάτι καλο σε φαντασυ σύστημα θα επικρατήσει τελικά !
Nepenthe
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 3335
Currently Playing : Vampire Counts
Registration date : 24/10/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 18:42

εγω kings of war δε βάφω, χέστε με
http://taxaftixreiazontai.wordpress.com
KeyserSoze
Champion
Champion

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 18:52

Με gw μοντέλα θα παίζεται :-P
Συνδεδεμένος
john doc
Hero
Hero

Αριθμός μηνυμάτων : 521
Τόπος : patra
Currently Playing : daemons
Registration date : 08/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 19:12

και μονο η κινηση να φτιαξουν 8.5 εκδοση, κατι που απαιτει αμετρητες ωρες διαβασματος και playtesting δειχνει οτι δυσκολα θα εγκαταλειφθει το ετσ.
KostasDiscordian
Champion
Champion

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Registration date : 04/11/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Δευ 17 Αυγ 2015, 22:46

Γελαω οταν θυμαμαι πριν 4-5 μηνες τα rumors που ελεγαν οτι η νεα εκδοση θα εχει massive battles αλλα με round bases και ελεγαν ολοι "rebase σε ολα τα μοντελα μου δεν κανω να παει να γαμηθει η gw" και τωρα παιζουν η θελουν να παιξουν kow.Ασε που δεν σχολιαζω το γεγονος οτι οι μινατουρες εχουν διαφορες στο μεγεθος που φαινονται (δεν ξερω αν τις μεγαλωσαν λιγο για να φαινονται πιο συμβατες με της gw) αλλα και παλι ποσο σοβαρο μπορει να ειναι ενα τουρνουα οταν το 80% των μινιατουρων ειναι αλλης εταιριας κατι που σημαινει οτι δεν θα εχει κανενα τρελο κερδος η mantic απο την μεταφορα των παικτων.Ετσι και αλλιως οι χομπιστες και οι fluff παικτες ειναι αυτοι που δινουν χρημα στις εταιριες και οχι οι competitive.
Προσωπικα ειδα τους κανονες του kow και ισχυουν οι ιδιοι περιπου λογοι που αφησα τo wfb,δηλαδη τα μπλοκια,οσο εντυπωσιακο και massive να ειναι στο ματι δεν παυει να αποτελει αναχρονιστικο περιοριστικο σε πολλα σημεια συστημα.
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Τρι 18 Αυγ 2015, 21:15

Ντίσκο το etc δεν ανήκει ούτε υποστηρίζει κάποια εταιρεία .
Ειναι τουρνουα απο παίκτες για παίκτες .
Δεν κολαμε σε ενα σύστημα και πολύ πιθανό να προστεθεί στο φαντασυ, 40κ και fow που ήδη παίζεται στο etc και κάποιο άλλο φορματ .
JimBouz
Spamlord
Spamlord

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!   Πεμ 20 Αυγ 2015, 20:19

Όσον αφορά την πρόταση μου ,
Στο δικό μου πλάνο θέση έχουν όλοι αρκεί να μπορούν να καλύψουν μια συγκεκριμένη θέση/ρόλο . Τη γενικότερη στρατηγική θα την καθορισω εγω όπως και τα πεαρινγκ ,αλλα εννοείται οτι συμβουλές δέχομαι όπως και ιδέες απο όλους . Δεν εχω σκοπό να κάνω σύστημα με βαθμολογίες και τέτοια πράγματα αλλα περιμένω απο αυτούς που θα ειναι στην οκτάδα να προπονούνται κΑι να δεσμευτούν απο αρκετά νωρίς και όχι να τρέχουμε τελευταία στιγμή .
Τουρνουα θα γίνουν για προπόνηση αλλα δεν θα βγαίνει η ομάδα απο τα τουρνουα .καποιοι παίκτες φυσικά μπορει να αναδειχτούν μέσα απο αυτά με τα αποτελέσματα τους και τη γενικότερη παρουσία τους .
Αν θα ειναι τελικα στην ομάδα θα το κρίνω αφού ακούσω και τις γνώμες άλλων έμπειρων και καταξιωμένων μελών της ομάδας .
Ταμείο Εθνικής θα θεσπιστεί και με αυτόν τον τροπο θα καλυφθεί μέρος η όλη η συμμετοχή της ομάδος όπως και κάποια αναμνηστικά που θα δώσουμε στους αντιπάλους .
Στην ομάδα αυτη όλοι θα έχουν γνώμη και φωνή, την τελική απόφαση και την ευθύνη αυτής θα την παίρνει ο κάπτεν .
Προσωπικά θα προσφέρω την εμπειρία μου στη δόμηση λίστας αλλα και τακτικής πάνω στο τραπέζι.
Συμμετοχή σε 4 ETC με δυο διαφορετικούς στρατούς , Μπεστ Τζένεραλ , χάλκινο μετάλλιο , διοργάνωση εγχώριων και διεθνών τουρνουα , συνέχεια ενεργός ανεξαρτήτως φορματ αλλα και κάτι ακόμα:
Ως πρόσωπο που δεν έχει ξαναφορέσει το δαχτυλίδι αλλα και παίκτης Etc δυο εκδοςεων θεωρώ οτι ειμαι ο καταλληλότερος να ξανά φέρω παλιούς παίκτες ,να διατηρηςω τους υφισταμένους και να φέρω νέο αίμα στα τραπέζια .με αυτόν τον τρόπο Θα σχηματίσω τη δυνατότερη ομάδα που να μπορέσει να μας εκπροσωπήσει στο τουρνουα μέσα στο σπίτι μας !

Στο κάλεσμα αυτο θεωρώ χρέος όλων ανεξαρτήτως αρχηγού να ανταποκριθούν και να δηλώσουν συμμετοχή μιας και το ETC θα ειναι στην Ελλάδα .

ETC 2015 PRAGUE ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ REPORT ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Warhammer Fantasy :: Greek ETC national team-
Μετάβαση σε: