The Forum of Greek Wargamers

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Death guard for Primaris
από Darthmitsos Χθες στις 11:51 pm

» Πουλάω μινιατούρες 40k
από Αλεξισφαιρος Τρι Νοε 21, 2017 6:19 am

» Πωλειται στρατος Ariadna για Infinity
από ragnar Τρι Νοε 21, 2017 5:14 am

» πωλούνται High Elves
από bambam Δευ Νοε 20, 2017 8:29 am

» WTS Eldrad & Skitarii Vanguard/Ranger & Drop pod
από mynian Δευ Νοε 20, 2017 6:21 am

Blog Feeds
Νοέμβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. 40k, Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, Chaos, the Chaos device, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, Cityfight, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Darkblade, Dark Eldar, Dark Future, Dawn of War, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, the Fire Warrior logo, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, GW, GWI, the GWI logo, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, the Khorne logo, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, the Nurgle logo, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, the Slaanesh logo, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, the Tzeentch logo, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2007, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.

Μοιραστείτε | 

Ma WiP thread

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τετ Ιαν 09, 2013 11:24 pm

Χωρις καμια περιποιηση σε λεπτομεριες κ σχημα, τοποθετω τον ορθο με τη μεση, μιας κ ειναι το κεντρο βαρους της μινιατουρας.

εν συνεχεια, θα πρεπει:

Α) να σκαλισω μεση-κωλο-μπουτια

Β) να φτιαξω τις γαμπες

Η σειρα παιζει ρολο για να διατηρουνται οι αναλογιες. Καποιοι ξεκινανε απο τις πατουσες προς τα πανω το μοντελο. Αυτο ομως δν συστηνεται σε νεους γλυπτες, γιατι μπορει ευκολα να ξεφυγουν απο τις διαστασεις του armature με αυτον τον τροπο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 10, 2013 3:17 am

Μια προσεγγιση του κωλου. bounce Τωρα πρεπει να τελειωσω γαμπες για να μπορω να ολοκληρωσω το σχημα σε κωλο-μπουτια.

xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 3097
Registration date : 19/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 10, 2013 3:45 am

wraios o kwlos alla nomizw pws exei uperbolika megalous mus gia gunaika

px gia na ftiaxeis apo ton muro prepei na baras gumnasthrio poli

an kai to sxedio einai gunaikas to mege8os parapempei se antra
Flames
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 9034
Registration date : 28/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 10, 2013 4:27 am

πολύ καλό βγαίνει.
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 10, 2013 5:35 am

ty. Μυγα, η τυπισα ειναι boxer. Γενικα, στο σκαλισμα μου αρεσει το σωμα druuna like, απο τα φθισικα. Παρολ'αυτα, οταν θα μπουνε κ οι γαμπες, τοτε θα εχω πληρη εικονα για το εαν ειναι τελικα υπερβολικοι οι μυες, οποτε/αρα και θα τους μειωσω ή θα τους αφησω ως εχουν.

dis is a fighter woman body pic

dis is just a teenager body pic

παροτι εχουμε μαθει να μας αρεσουν τα κοριτσια-τσιροι, μια μαχητρια, που τρεχει ολη μερα, σκαρφαλωνει κλπ, μαλλον αντι για τσιρος θα ειναι hyper-fitness με καλους στα χερια κ' γρατζουνιες/χαρακιες παντου. Σιγουρα το να φτιαξεις μια μαχητρια πληρως "ρεαλιστικα" θα την κανει ισως ασχημη/γομαρι. Αλλα, ΙΜΟ θελω να δωσω λιγο απο το brutalο που κρυβει μεσα της και οχι ενα λεπτεπιλεπτο κοριτσακι που θα χρειαζεται 3 χερια για να σηκωσει μια σπαθα.
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 10, 2013 7:17 am

δεκτη η brutal προσέγγιση

αλλα η γιαπωνεζούλα καbλα , έχει και κολάρο Shocked cheers
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Δευ Ιαν 14, 2013 10:45 pm

Η κωλοδουλεια, για αρχη τελειωσε. Μενει το μπροστα και κατω απο το γονατο. Δεν θυμαμαι αν αναφερθηκα στο γιατι το κανω γυμνο το μοντελο:
1) γιατι οταν ντυνεις γυμνο το μοντελο, τοτε τα ρουχα ακολουθουν σωστες αναλογιες, και δειχνουν πολυ πιο σωστα βαλμενα πανω στο μοντελο, απο το να χτισεις κατευθειαν ρουχα.
2) γιατι θελω, αφου τελειωσω ολοκληρω το γυμνο σωμα, (οχι μονο ποδια παρα και τα 5 κομματια, aka ποδια, κεφαλι, αριστερο χερι, δεξι χερι, κορμος) να φτιαξω ενα καλουπι, ωστε επομενη φορα, να μην πιασω την διαδικασια απο την αρχη, οταν θα αφορα σε γυναικειο σωμα η μινιατουρα. Ειδα πως οι περισσοτεροι γλυπτες μινιατουρας το ιδιο κανουν, και σκεφτηκα πως ειναι απολυτως λογικο να ακολουθουν αυτη τη μεθοδο. Αυτο γιατι το να χτισεις σε σωστες αναλογιες ενα γυναικειο σωμα, μπορει να ειναι μεχρι και 40 ωρες δουλειας, την ωρα που το ντυσιμο του σωματος ειναι 3-10 ωρες μονο. Αρα καλυτερα μια-δυο φορες να ριξω 100 ωρες να χτισω ενα σωστο σωμα να παταω καθε επομενη φορα, παρα καθε επομενη φορα να ειμαι φτου και απο την αρχη, οπως εκανα μεχρι τωρα. Περι ορεξεως φυσικα, αλλα απλα προσπαθω να δικαιολογηθω...

Ετσι, τελος παντων, οπως ειχα πει, εβαλα μια γαμπα, για να βλεπω το βαρος της μινιατουρας, ωστε να μπορω να διορθωσω λιγο τους μυς, του κωλου και των μπουτιων (καλειται ενας γιατρος-γυμναστης κατι, να μου πει πως λεγονται αυτοι οι μυς ωστε να ειμαι πιο κοσμιος επομενη φορα). Πιστευω/ελπιζω πως αυτη τη φορα, το σωμα της δεν αντροφερνει, οπως μου γκρινιαζε η σκατομυγα στις προηγουμενες φωτο. Με την φωτο που δειχνει το μπροστινο μερος, μην ασχοληθειτε καν, γιατι απεχει πολυ απο το τελικο. Πιο πολυ το εβγαλα γιατι ηθελα να παρω μια μετρηση.

Τωρα χωρις, καποια συγκεκριμενη σειρα (αν και μαλλον οι γαμπες πανε πρωτες) μενει να τελειωσει ολοκληρο το τμημα των ποδιων. Λεω πως δεν υπαρχει σειρα, γιατι καθε φορα που προσθετω εναν ογκο καπου, βλεπω σε καποια αλλο σημειο, εαν αναλογα λειπει κι εκει καποιος ογκος, ή εαν περισσευει. Θα βαλω καποιες WiP φωτο απο τα ενδιαμεσα, αλλα οπως και να εχει, πρεπει να ριξω καποιες 10-15 ωρες για να τελειωσει ολο αυτο. (Εσεις οι εμπειροι γλυπτες που κοιτατε τις ωρες που μου τρωει, μην γελατε. Dude. Πεφτει πικρα εδω...)

Καλημερα!

medas
Spamlord
Spamlord

Αριθμός μηνυμάτων : 1293
Τόπος : Portsmouth, Gunwharf Quays
Currently Playing : -
Registration date : 24/09/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 12:47 am

I would like to express you my respect...

Κι εμένα druuna like bodies μου αρέσουν... πολύ καλά το πας Συγχαρητήρια.

PS
Υπάρχει άλλος γλύπτης στο forum?
http://it.wikipedia.org/wiki/Manolesso
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 3:12 am

ty medas. Ειμαστε της παλιας σχολης μου φαινεται στο ζητημα γυναικειο σωμα. Αλλα τι ξερουν και οι νεοι? ROFL!!

Δεν ξερω εαν υπαρχει αλλος γλυπτης στο forum. Ο Kiurr_gr ξερω πως παλευει κ αυτος με το sculpting οπως και ο Στεφανος. Για αλλους δεν εχω ακουσει.
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 3:48 am

nice ass
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 8:45 am

ty μυγα. Θα της το μεταφερω το σχολιο Razz

btw, παροτι αυτη τη στιγμη δεν εχω τις φωτο ευκαιρες, τα μπουτια λεπτυναν αρκετα. Αυτος μιας κ' κοιτωντας την μπροστινη φωτο, παροτι ειναι ακατεργαστο αυτο το μερος της μινιατουρας, ξενερωσα. Anyways. Αυριο πιστευω-ελπιζω οτι θα υπαρχει καποια προοδος στο θεμα. Το ζητημα ειναι οτι τρωω λιγο απο τον ελευθερο χρονο μου με το να τελειωνω εναν θαλαμο συμπιεσης για την σιλικονη κ τη ρητινη που θα χρειαστει το μοντελο, οταν ολοκληρωθει το γυμνο του μερος, για να κασταριστει σωστα, και αυτο δεν με αφηνει να ασχοληθω τοσο με το σκαλισμα καθαυτο.

Blood Guzzler
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 2457
Τόπος : Κορυδαλλός
Currently Playing : Tyranids, Blood Angels, Necrons, Orks, Chaos SM
Registration date : 08/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 9:06 am

Ogyon , μια παρατηρηση: το μηκος του το γονατου σε σχεση με το μηκος του μηρου ειναι δυσαναλογο.

Νομιζω πως η αναλογια του μηκους γονατου- μηκους μηρου ειναι περιπου 1.1 , αν μετρησεις απο την αρθρωση του αστραγαλου. Ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο ανατομιας μια εκτενη αναλυση, αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να τη βρω για να εχω και πιο ακριβες τεκμηριο. Τελως παντων, η κατακλειδα ειναι οτι στη πραγματικοτητα ενω το μηριαιο οστο ειναι το μακρυτερο στον ανθρωπο, το μηκος του γονατου μαζι με τον αστραγαλο ειναι λιγο μεγαλητερο. Κ εγω κανω συνεχεια λαθη στην ανατομια οταν δοκιμαζω να σκαλισω , και νομιζω πως πρεπει να επενδυσω σ ενα απο αυτα τα mannequins που εχουν και στο Πλαισιο.

Καπου ειχα διαβασει πως και σε αυτο παιζει ρολο το ειδος του μοντελου που θελεις να φτιαξεις, καθως και οι " δυναμεις " που υποτιθεται οτι εχει ( κοινως αν θελεις να κανεις τον flash gordon θα παρεις μια " ποιητικη αδεια" και θα σπασεις την αναλογια μηρου-γονατου )

@Edit

Πρεπει να αρχισω να ανεβαζω καμια φωτο απο μοντελα μου γιατι ζηλευω να ειμαι μονο ματακιας...

Proud Captain of ETC:Team Greece 40k 2011
1st ICT Best Painted Army Award
7th ICT Best Painted Army Award
http://stefoserpent.deviantart.com/
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 10:38 am

εχεις δικιο και στα 2. Και στο θεμα ποιητικης αδειας, το οποιο οντως αναλογα με το εαν ειναι ρεαλιστικο ηρωικο κλπ κανεις τις αναλογιες αντιστοιχα, αλλα και στο οτι το κατω ποδι εχει βγει κοντο. Fail-αρα στο armature σε αυτο. Αυτο που θα κανω για να το μαζεψω ειναι να αφαιρεσω την πατουσα που εχω βαλει, και να συνεχισει η γαμπα μεχρι το ξυλο. Μετα θα προσθεσω πατουσες extra. Θα φανει βεβαια οταν ολοκληρωσω την γαμπα, αλλα ετσι το κοβω μεχρι στιγμης.

btw, η σωστη αναλογια ειναι το μπουτι ισο με γαμπα+πατουσα.
Tzortz
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 11979
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general
Registration date : 27/08/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 12:31 pm

Xαλαρωστε με τις χαζομαρες .

Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 10:57 pm

???
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 11:00 pm

btw, 5η σελιδα, και οπως υποσχεθηκα, αφου κανεις δν βρηκε το μοντελο θα κληρωσω εγω την παστα. Και η παστα παει στον.. Λασκουλας..

Το μοντελο απο το οποιο θα αντλησω εμπνευση για να ντυσω το δικο μου ειναι η Vi απο το League of Legends.

Laskoulas
Arch Spammer
Arch Spammer

Αριθμός μηνυμάτων : 15580
Τόπος : "The God of War hates those who hesitate."

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Τρι Ιαν 15, 2013 11:21 pm

ogyon έγραψε:
Και η παστα παει στον.. Λασκουλας..

Mετα απο τοση φουτσα η παστα νομιζω ειναι η ηθικη δικαιωση !
προτιμω Μαρτινη στο πειραια Razz:P

Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 17, 2013 10:12 am

Και μια μικρη προοδος:
Το κατω μερος ειναι ετοιμο για ψησιμο. Μετα το ψησιμο, θα φαει τρελο γυαλοχαρτο, για να ερθουν οι καμπυλες και οι επιφανειες οπως πρεπει. (π.χ. το ενα μπουτι που ειναι λιγο μεγαλυτερο στο πλάι κλπ). Υστερα παει για γρηγορο καλουπωμα και αρχιζω τον κορμο. Πριν γινει το τελικο καλουπωμα του γυμνου μοντελου για να το χρησιμοποιω στο μελλον, τα προϊοντα του πρωτου καλουπιου θα διορθωθουν και θα γινουν πανω τους "κλειδια" για να μπορουν ευκολα να δενουν μεταξυ τους τα μερη προσαρμοζωντας και την ποζα του εκαστοτε μοντελου.

xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Πεμ Ιαν 17, 2013 7:00 pm

geia na doume
Tzortz
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 11979
Τόπος : Νικαια
Currently Playing : Sylvaneth - Stormcast - AoS in general

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 1:00 am

Εφυγε ο "να δουμε" ?

Μας εχεις κουρασει ! 5 σελιδες "αντεχετε" , ουαου , παστες , φαγητα , τραπεζια , ποδαρες , κλπ κλπ και απο μαρμελαδα τιποτα ...

Τι σλακινκ ειναι αυτο που κανεις , ΑΝΤΕ !

xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 1:16 am

αμάν μωρή παλιόγρια,

απλά είπα άντε να δούμε τα πόδια τελειωμένα gt δεν μου αρέσουν oi γάμπες/μπούτια

κάτι δεν μου κολλάει , οποτε περιμένουμε το ψήσιμο και μετά το γυαλόχαρτο για να σχολιάσουμε όπως πρέπει
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 2:27 am

Ψηθηκε. Εκανα κ ενα γρηγορο preshape στις πατουσες, για να φαινεται περιπου η τελικη ποζα. Γιατι με φλατ τις πατουσες ηταν αδικαιολογητο γιατι εκανα τους μυς τραβηγμενους. Ενα προβλημα που συναντησα ηταν οτι μιας κ οπως ειπα λιγο πιο πανω στον Στεφανο, το armature μου ηταν λιγο fail, αναγκαστηκα να ακολουθω περιεργες γραμμες σε καποια σημεια οπως στο ενα μπουτι κ στη μια γαμπα. Ακομα και ετσι σε ολοκληρο μοντελο αυτα δν φαινονται (οταν εστιαζεις μονο σε ενα σημειο βλεπεις αλλα απο οτι οταν εστιαζεις στο συνολο). Παρολ'αυτα με το πρωτο casting του παροντος, μιας κ δεν θα υπαρχει μεσα συρμα θα μπορεσω να τα διορθωσω ολα αυτα, αφοβα.

Παρατηρουσα ολες αυτες τις μερες εικονες με γαμπες. ffs. Οι γαμπες κοντευουν τελικα να ειναι ασχημο μερος του σωματος μιας γυναικας. Μια στις 10, το πολυ, απο τις κοπελες με ομορφο σωμα, να ειχε και γαμπες που να ταιριαζουν και να μην δειχνουν ειτε soccer-maniac, ειτε ατροφικες. Σε αυτες που σκαλισα προσπαθησα να κανω κατι ενδιαμεσο, αλλα δεν το πετυχα και 100%. Θα μαθω ομως, που θα μου παει?
Εντωμεταξυ, χαρικα, μιας και ειχα και 2 large scale minis απο ξεκωλες, αλλα και εκει οι γαμπες ηταν tragic. Η μια εμαθε στον Πελε να κλωτσαει το τοπι, και η αλλη ανυπαρκτη.. WTF? Υπαρχει συνομωσια γυρω απο τις γαμπες και ο mohama δεν ειπε τιποτα για αυτο??

π.χ. στην τελευταια φωτο, η γαμπα πανω απο τον αστραγαλο στο δεξι ποδι, ειναι λιγο πιο χοντρη απο οτι ισως θα επρεπε. Εαν δειτε το ιχνος απο πρασινο, θα καταλαβετε οτι εκει ειναι κ το συρμα μου. FAIL σε λεω..
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 3:11 am

ο κώλος είναι εντυπωσιακός μπορώ να πω ,
μπορείς να βγάλεις μια photo με το φως να βλέπει από πίσω από την κάμερα?

νομίζω πως υπάρχουν ίχνη κυτταρίτιδας στο μέσα μέρος των ποuτιων , ωραία βγαίνει και η gampoula , sumfwnw gia tin dexia gampa
Επισκέπτ
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 3:55 am

δν μπορω τωρα, but i asure you ma bitch is fitness np. Το οτι εχει μπολικες αποχρωσεις λογω GS, παλιου clay και μακα απο τα δαχτυλα μου (του μηχανουργου η μανα δν εκλαψε ποτε) δημιουργει διαφορες παρομιες εντυπωσεις. Οταν cast-αριστει τοτε θα ειναι μονοχρωμη και θα φαινεται εαν υπαρχουν τετοια ψεγαδια.

Μυγα θες να σου κανω κατασταση με την Κυρια ? Razz
xrisomiga
Arch Spammer
Arch Spammer

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ma WiP thread   Παρ Ιαν 18, 2013 4:10 am

άμα είναι γυμνή ναι άμα φοράει τα γάντια όχι Razz

Ma WiP thread
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Wargaming Forum :: Painting and Modelling :: Painting and Modelling-
Μετάβαση σε: